Price: HK$1,680.00
Original Price: HK$2,029.21
| Color | Purple |
| RAM | 8G |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | Realme |
| Network | 5G |
| Screen Size | 6.5" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Android 16 |
| Screen Type | LCD |
| Rear Camera | 50MP |
| Positioning | Positioning |
| Front Camera | 8MP |
| Version | International |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Face Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 144 Hz |
| Cell Phone Resolution | 1560 x 720 |
| Video Capture Resolution | 1080P |
| Phone Battery Capacity | 7000mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| CPU Brand | MediaTek |
| CPU Model | Dimensity 6300 |
| SKU | sw260316171572720397749 |
Brand Name: Realme
Quality: 5411679 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.