| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | Realme |
| Network | 5G |
| Screen Size | 6.8" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Android 14 |
| Screen Type | LCD |
| Rear Camera | 50MP |
| Positioning | Positioning |
| Front Camera | 32MP |
| Version | International |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 120 Hz |
| Cell Phone Resolution | 1264 x 2780 |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Phone Battery Capacity | 5500mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Qualcomm |
| CPU Model | Snapdragon 7 Gen3 |
| SKU | sw2406062780051960 |
Brand Name: Realme
Brand Page: https://m.shein.com.hk/Brands/Realme-sc-014484822.html
Quality: 8267445 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.